úterý 4. července 2017

Workshop Balakryl RECY věci


Se stolečkem pro malou výtvarnici, který jsem vám představovala v minulém článku, jsem se přihlásila do soutěže Balakryl RECY věci a k mé obrovské radosti jsem se dostala do užšího výběru a mohla jsem se zúčastnit pražského workshopu.

Sešli jsme se ráno 11. června nejprve v prostorách projektu Z pokoje do pokoje na Florenci. Tam jsme se seznámili, posnídali a pak jsme si každý vyhrabal svůj kousek nábytku a při tom nám už v hlavě probíhaly myšlenky, co s ním udělat, jak ho vrátit do života.Dopoledne jsme se přesunuli do dílny DIY Prague, což je sen každého kutila, protože tu na 1000 m3 najdete stroje a nářadí k tomu, abyste si vyrobili, cokoli se vám zamane.


 
Já jsem ke svému tvoření ulovila dvě staré židle a jeden docela zachovalý konferenční stolek:


Na tvoření jsme měli dva dny, takže času nebylo nazbyt. 
Mým cílem bylo vyrobit ze starých kousků novou lavici:

Odstranila jsem sedáky a polstrování na opěradlech, u jedné židle jsem vyhodila nohy na jednom boku a pak pomocí dřevěných kolíků obě židle slepila dohromady. 
Ze stolku jsem použila jen vrchní desku.


  Dlouhou dobu jsem strávila v brusírně, abych sundala staré nátěry.
Desku ze stolku, která bude sloužit jako sedací část lavice, bylo potřeba upravit, aby na konstrukci ze židlí dobře pasovala:


Ještě týž den večer jsem stihla natřít židle krásným tmavým Balakrylem v odstínu palisandr.Druhý den jsem se pustila do natírání desky. O barvě jsem měla dost jasnou představu, takže jsem si ji musela namíchat z modré, bílé a zelené:


A po obědě bylo hotovo -
můj kousek s názvem ''Lavice do nebe'':Byla to skvělá akce, jsem absolutně nadšená, protože všechno bylo prostě dokonalé:
výborně vybavená dílna, úžasní  a kreativní lidé, co se sešli z různých koutů republiky, k ruce nám byli dva pohotoví a ochotní designéři, skvělé zázemí poskytovaly dámy z agentury Green cat.
Domů jsem se vrátila sice s unavenýma rukama, ale báječně zrelaxovaná a nabitá novou energií.

Všechny úžasné originální výrobky, které vznikly na pražském a brněnském workshopu, si můžete prohlédnout zde
Na podzim pak proběhne další kolo soutěže, kde se bude v hlasování bojovat o konečný vítězný výrobek.Žádné komentáře:

Okomentovat