pondělí 27. března 2017

Stoleček pro malou výtvarnici

Moje mladší dcera, které jsou dva roky, neustále rabovala stůl svojí starší sestry, tak jsem se rozhodla, že jí vyrobím její vlastní stoleček.

Jako základ jsem použila korpus šuplíku, co jsem našla při úklidu půdy, od švagra jsem získala desku na víko:Z překližky jsem si vyrobila poličky a natřela je bílým Balakrylem:


Dvířka jsem připevnila dvěma obyčejnými panty a vnitřek šuplíku jsem polepila puntíkovou samolepicí tapetou:
Z kartonu a stejné tapety jsem vyrobila kapsu, která bude sloužit jako zásobník na čisté papíry:


Kapsu jsem vlepila dovnitř a přišroubovala magnetické zámky:Vnější stranu dvířek jsem opatřila bílou tabulí v rámečku a úchytkou:Pak už zbývalo jen přišroubovat popruhy, které drží pracovní desku v pravém úhlu (bohužel u nás v galanterii měli jsem černý popruh, bílý by se hodil víc :-(  )


Plechovky na tužky jsem nastříkala bílou barvou a polepila zbytkem puntíkové tapety:HOTOVO:

Na pravý bok jsem ještě připevnila kalíšek na fixy na bílou tabuli:Spokojená majitelka:

Náklady byly v podstatě zanedbatelné: korpus šuplíku jsem našla na půdě, dvířka jsem získala zdarma, úchytka zbyla ještě z doby, kdy jsem dcerám vyráběla kuchyňku, barvy se taky povalovaly doma, plechovky byly od cizrny, co jsme měli k večeři... Takže jsem kupovala jen panty, šroubky a matky a samolepicí tapetu, vše dohromady stálo cca 90 Kč.

K tomuto  tématu jsem si vyrobila ještě krátké video - ke zhlédnutí zde:2 komentáře:

  1. Skvělý nápad i provedení. Ty popruhy mají v obchodech opravdu většinou jen černé. Myslím ale, že v tomto případě to není nevýhoda. Bílé by asi dlouho bílé nevydržely.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ano, to máte pravdu, je to jen otázka času, než bude pomalované úplně všechno :-)

      Vymazat